Uważajcie na XTB!
Od niedawna używam XTB i testuje jak to działa. Dziś zauważyłem, że ustawione zlecenie zostało rozliczone po innej cenie niż powinno. Zauważyłem ten fakt i zareklamowałem. Reklamację uznano.

Co się stało?
– ustawiłem zlecenie zakupu po 2.08 a następnie postanowiłem obniżyć zlecenie do 2.00.
Otrzymałem komunikat, że zlecenie modyfikacji zostało przyjęte a po kilku minutach, że zostało zrealizowane po 2.00. Jakież było moje zdziwienie, że transakcja została rozliczona po 2.08.
Ktoś powie, że to zaledwie 8gr. Nie! Po pierwsze to 4%. Czy to dużo? 4% przy 100zł to piwo, ale 4% przy 10000k to jednak już ciśnienie rośnie. Co jesli pomyłki w rozliczeniach są w innej wartości i ich nie wyłapaliście?

Jak już pisze o XTB to wg mnie serwis jest tak zorganizowany by użytkownik wykonał czynności, których zdecydowanie by nie chciał. Podam przykłady:
1) na liscie wyszukiwanych walorów mamy do wyboru np. Dino STC lub Dino STC CFD. Bardzo łatwo wybrać mylnie CFD bo literki sa drobniutkie i nie można wyłączyć listowania w wyszukiwarce CFD
2) Chcecie zlecic zakup po ustalonej przez siebie cenie np. 100zł w chwili kiedy aktualny kurs to 105zł. Domyślnie jest ono rozliczane jako PKC. Musicie zmienic wariant zakupu na zlecenie oczekujące. Tu warto dodać, że na koniec macie dwa kolorowe duze przyciski i jeśli cenę zmienicie na niższą od proponowanej przez XTB to prawy przycisk (zielony) jest jako „Buy Limit”. Czyli nie kupi się drożej jak za 100zł.
3) Jeśli liczycie się, ze notowania o 9:00 lub póżniej po widłach, ruszą po wyższym kursie niż ostatni (zamknięcie/zawieszenie: 50zł a Twoj kurs ustawiasz na 60zł), zmieniając cenę na wyższą od proponowanej przez XTB, prawy przycisk (zielony) zmienia się na „Buy Stop”. I transakcja zostanie rozliczona jako PKC!
Tak, nie ma mozliwosci zakupu po ustalonej przez siebie maksymalnej kwocie, wyższej niż przed zamknięciem/zawieszeniem.

Dla tych co nie czytali poprzednich moich spostrzeżeń:
– nie można składać zleceń po 16:50. Nici z dogrywki i dodawania zlecen wieczorkiem przy piwku.
– nie ma podglądu ilości akcji w zleceniach oczekujących.
– sortowanie obserwowanych walorów odbywa się recznie, np. po walorach najbardziej rosnących
– dla niektórych moze byc minusem konieczność składania zleceń powyżej 500zł lub 100$ – inaczej zapłacicie słoną prowizje.
– aplikacja jest mega ułomna, ograniczona, nieczytelna…
– zasilenie salda kartą lub przez przelewy: 0,6% prowizji
A to wszystko dla 0% prowizji. Wrrr
#gielda #afera #afera #pieniadze