A mówią, że cudów nie ma:

Policja zapłaci 1 grosz za godzinę pracy przy naprawie radiowozu. Firma wygrała przetarg, jej konkurenci są w szoku

Krakowska firma wygrała przetarg na kompleksowe naprawy blacharskie i lakiernicze radiowozów w Małopolsce. Roboczogodzinę wyceniła na jeden grosz, a konkurencja pyta: „Jak to się kalkuluje?”.

RM Filipowicz zaproponowała policji, że naprawy będzie wykonywać za jeden grosz. Na tyle bowiem wyceniła roboczogodzinę. Kwota rzuca się w oczy na tle konkurencji. Pozostałe firmy godzinę pracy przy naprawach radiowozów wyceniły na: 178 zł, 160 zł, 133 zł oraz 73 zł.

Policja przy wyborze usługobiorcy kierowała się nie tylko ceną. To jednak ten punkt stanowił główne kryterium (50 proc. oceny). 40 proc. stanowiła wielkość udzielonego rabatu na części i materiały użyte przy wykonywaniu napraw. I tu RM Filipowicz wyróżnia się na tle konkurencji, przyznając aż 71 proc. rabatu. Pozostałe oferty? Jedna firma nie dała żadnej obniżki, druga – jedynie 6 proc., a dwie pozostałe – po 10 proc.

Po ocenie policji zakład RM Filipowicz otrzymał łącznie 100 punktów. Druga firma w stawce – 12, a trzecia – 11.

Pracuję w serwisie samochodowym blacharsko-mechanicznym od 15 lat. Koszty czynszu, prądu, wynagrodzeń, ubezpieczenia OC warsztatu i duża ilość innych rzeczy powodują, że stawka 1 grosza za roboczogodzinę jest stawką nierealną. Pomijam oczywiście kwestię tego, że stawkę taką zaproponował autoryzowany serwis samochodowy, gdzie ceny zaczynają się od 150 zł netto. Rozmawiałem z prawnikiem, który od razu spytał: „Gdzie jest haczyk?” – mówi przedstawiciel konkurencyjnej firmy, który prosi jednak o zachowanie anonimowości.

Niska kwota nie dziwi jednak krakowskiej komendy. Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji, stwierdza, że taka kwota była już stosowana w poprzednich latach. – Nie budzi naszych zastrzeżeń i była także kilkukrotnie przedmiotem oceny i kontroli w postępowaniach odwoławczych Krajowej Izby Odwoławczej – np. w poprzednich postępowaniach przetargowych prowadzonych przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie w 2013 r. i w 2016 r. Krajowa Komisja Odwoławcza nie dopatrzyła się nieprawidłowości w tym zakresie

https://www.wykop.pl/link/5530705/policja-zaplaci-1-grosz-za-godzine-pracy-przy-naprawie-radiowozu/

#polska #krakow #motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa #pieniadze #policja #neuropa